İşitme Cihazı Fiyatı

İşitme Cihazı Fiyatı

İşitme cihazı fiyatı genellikle ilk kez işitme cihazları alacaklar ve mevcut işitme cihazlarını değiştirecek olanlar tarafından aratılmaktadır. Bu yazımızda sizler için farklı işitme cihazı fiyatları hakkında bilgiler vererek bütçenize uygun işitme cihazınızı almanızı sağlayacağız. Fakat bundan önce bilmesiniz gereken en önemli kısım SGK tarafından işitme cihazları için belirli bir ödenek harcandığıdır. Bu ödenek sayesinde farklı kişilere ve farklı cihazlara değişken miktarlarda ücret SGK tarafından ödenir ve birçok kişi cihazın sadece bir kısmını ödeyerek işitme cihazına sahip olur. Gelini ilk olarak SGK işitme cihazları için ne kadar ödeme yapar buna göz atalım.

SGK İşitme Cihazları İçin Ne Kadar Ödeme Yapar

SGK’nın işitme cihazları için ödediği ücret cihazı alacak kişinin yaşına, işine ve emeklilik duruma göre farklılık göstermektedir. Aşağıdaki tabloda farklı kişiler için SGK tarafından ödenen ücretleri yazdık. Daha detaylı bilgi için sitemizde bu konuyu detaylı olarak açıkladığımız yazımızı inceleyebilirsiniz.

Yaş

Çalışan

Emekli

0 – 4 Yaş

1.603,80 TL

2.004,75 TL

5 – 12 Yaş

1.425,60 TL

1.782 TL

13 – 18 Yaş

1.336,50 TL

1.670,625 TL

18 Yaş ve Üzeri

891 TL

1.113,75 TL

 

Yukarıdaki tablo ortalama değerde cihaz için yapılmıştır. Cihaz ücretine ve çeşidine göre bu ücretler değişmektedir. Bu konuda daha detaylı bilgi için İnnecioğlu firmasını arayabilir, ziyaret edebilir veya site üzerinde bulunan 7/24 Whatsapp canlı destek hattını kullanabilirsiniz.

İşitme Cihazı Fiyatları

İşitme cihazı fiyatları markalar ve cihazın özelliklerine göre değişiklik göstermektedir. Piyasada bulunan işitme cihazları 1.500 TL’den başlamakta ve 15.000 TL’ye kadar fiyatlandırılmaktadır. Bu cihazların ucuzdan pahalıya doğru gidildikçe markası, kullanım süresi, kullanım avantajları ve özellikleri artmaktadır. En ucuz işitme cihazları neredeyse herkesçe bilinen kulak arkası işitme cihazlarıdır. Bu cihazlar işitme kaybını gidermekte yeterlidir fakat kullanıcılarına ekstra özellikler tanımaz. Fiyat arttıkça kulak içi işitme cihazları ve cep tipi işitme cihazları gelmektedir. Bu cihazlar kullanıcılarına ekstra birçok özellik sunmakta ve hayatı bir nebze olsa da diğer cihazlardan daha fazla kolaylaştırmaktadır. İşitme cihazı alırken önemli olan fiyatı değil daima sizlerin ne kadar işinize yarayacağıdır.  Bu tür konularda daha detaylı bilgi için İnnecioğlu Medikal & İşitme Cihazları firmasını ziyaret edebilirsiniz.